Jazdeckekurzy.sk

Jazdecký areál Elán Čierna Voda

Jazdecká škola

Ponúkame výcvik pre začiatočníkov aj pokročilých pod vedením kvalifikovaných učiteľov jazdenia. Tréningový a výučbový proces prispôsobujeme na mieru jazdca. Lekcie sú vysoko individuálne, len jazdec/kôň/inštruktor.

Naučíme vás bezpečne a s dobrým pocitom ovládať koňa, získate rovnováhu a sebadôveru v sedle, zažijete harmóniu s koňom, objavíte svoje schopnosti a možnosti. Vychováme z vás jazdca so vzťahom ku zvieratám, nielen používateľa koní ako „náradia“. Vďaka krytej hale a novému povrchu špičkovej kvality jazdíme 365 dní v roku.

Výcvik začína na lonži, pokračuje na jazdiarni, skúsenejší jazdci môžu absolvovať zážitkové vychádzky do okolitej prírody.

Ponúkame kompletný jazdecký kurz, samostatné lekcie, vodenie na poníkovi alebo koni, jazdy na koni (formou Darčekového poukazu).

10 minút – čistenie a sedlanie koňa
45 minút – lekcia/jazda v sedle
5 minút – ošetrenie koňa po jazde

1 lekcia = 60 minút
10 lekcií = 600 minút

10 minút – čistenie a sedlanie koňa
20 minút – vodenie koňa s jazdcom v sedle
5 minút – ošetrenie koňa po jazde

Ako spoznám, či som začiatočník alebo pokročilý?

Začiatočník je spravidla človek, ktorý nikdy, alebo len niekoľkokrát sedel na koni. Jeho sed a rovnováha sú nedostatočné na to, aby sa cítil v sedle bezpečne. Nevie používať základné pomôcky na ovládanie koňa. Preto je potrebné, aby jazdil na lonži pod vedením učiteľa jazdenia.

Pokročilý je spravidla jazdec, ktorý má za sebou viac hodín jazdenia. Jeho sed a rovnováha je dostatočná na to, aby sa sám v sedle cítil bezpečne, pozná základné pomôcky na ovládanie koňa a vie ich používať. Bez problémov tak ovláda koňa v kroku, kluse i cvale či už v jazdiarni alebo otvorenom teréne (v prírode). V teréne dokáže s koňom vyriešiť nepredvídané situácie (ruch motorových vozidiel, pohyb peších chodcov/turistov, pohyb iných zvierat – srna, pes, bažant a pod.), dobre zvláda koňa v skupine iných jazdcov aj neznámych koní.

Čo potrebujem na jazdenie?

  • jazdecká alebo akákoľvek (vlastná, dobre padnúca) prilba,
  • športové oblečenie, pohodlné dlhé nohavice,
  • pevná (najlepšie vyššia) obuv s hladkou podrážkou; ideálne bez šnúrok, nikdy nie vibramy či šľapky.

V prípade potreby Vám prilbu a bezpečnostnú vestu radi zapožičiame.

Kontaktný formulár

Form Jazdecká škola
Ak toto políčko nevyplníte napíšeme niečo pekné za Vás a pošleme na Vaše schválenie.